راهکارهای سپاهان بارکدمدیریت اموال و دارائی های ثابت مبتنی بر بارکد
کنتورخوانی بارکدی
فروش گرم (پخش مویرگی)
مدیریت نقاط فروش
مدیریت خدمات پس از فروش
مدیریت درمان (ردیابی بیمار)


لیبلینگ کالا
لیبلینگ و ثبت اطلاعات محصول
توزین، لیبلینگ و ثبت اطلاعات محصول
مدیریت انبار مبتنی بر بارکد
جمع آوری اطلاعات تولید
ردیابی مواد و قطعات


> بروشور راهکارهای مبتنی بر بارکد

 لیبلینگ کالا

عبارت است از عملیات طراحی و چاپ برچسب مورد نیاز جهت الصاق بر روی کالا یا بسته بندی آن که می تواند شامل اطلاعات متغیری از کالا جهت معرفی مشخصات آن بصورت نوشتاری، گرافیکی یا بارکدی باشد. این فرایند توسط چاپگرهای برچسب یا بارکد پرینترها انجام می شود.

اول صفحه

لیبلینگ و ثبت اطلاعات محصول

عبارت است از عملیات ثبت اطلاعات محصولات در پایگاه داده و چاپ برچسب مورد نیاز جهت الصاق بر روی آن که امکانات شناسایی و ردیابی آنرا در نقاط مختلف ایجاد می نماید. این سیستم اغلب در قسمت بسته بندی محصول مورد استفاده قرار میگیرد تا ضمن چاپ لیبل محصولات، با ثبت آمار نهایی تولید، گزارشات مختلف مورد نیاز از این اطلاعات را برای کاربران فراهم نماید.

اول صفحه

توزین، لیبلینگ و ثبت اطلاعات محصول

در مورد محصولاتی همچون نخ، پارچه، چای، مواد شیمیایی و ... که نیازمند ثبت اطلاعات توزین در مرحله بسته بندی هستند بکار می رود. بدین منظور ترازوی دیجیتال نیز به کامپوتر متصل گردیده اطلاعات مربوط به وزن محصول از این طریق به سیستم منتقل و ضمن ثبت در پایگاه داده قابل چاپ بر روی لیبل محصول نیز خواهد بود.

اول صفحه

مدیریت انبار مبتنی بر بارکد

عبارت است از سیستم انباری که در آن ثبت اطلاعات مربوط به ورود و خروج کالا از انبار (اسناد انبار) بصورت غیر دستی و با استفاده تجهیزات قابل حمل قرائت بارکد موسوم به هند هلد جهت اسکن و ثبت بارکد چاپ شده بر روی لیبل محصولات صورت میگیرد. این سیستم سایر امکانات مورد نیاز جهت مدیریت تعدادی و سریالی انبار را نیز اعم از معرفی اطلاعات پایه، سندزنی و اخذ گزارشات موجودی و گردش کالا در انبار فراهم می آورد. درصورت وجود امکانات شبکه بی سیم در محیط انبار فرایند اسکن و ثبت بارکدها در اسناد انبار بصورت آنلاین بوده در غیر اینصورت بصورت آفلاین قابل استفاده خواهد بود بطوریکه بارکد محصولات در حافظه دستگاه پرتابل ذخیره و پس از اتصال به کامپیوتر از طریق کابل به سند مربوطه منتقل می گردد. استفاده از هندهلدها در مواقع انبار گردانی نیز خواهد توانست دقت و سرعت انجام عملیات صورت برداری از موجودی انبار را بهبود بخشد.

اول صفحه

جمع آوری اطلاعات تولید

عبارت است بکارگیری تجهیزات پرتابل جمع آوری داده (هند هلد) برای گردآوری اطلاعات مختلف خط تولید از قبیل آمار کالای در جریان ساخت، پرسنل خط، توقفات خط و علل آنها، آمار ضایعات و ... و سپس انتقال آنها  به سیستم مرکزی و ثبت همزمان در پایگاه داده جهت کنترل تولید، مانیتورینگ آنلاین و اخذ گزارشات مختلف آماری.

اول صفحه

ردیابی مواد و قطعات

با استفاده از مکانیزم مدیریت انبار مبتنی بر بارکد که هم در انبار مواد اولیه و هم در انبار محصول نهایی و نیز درصورت نیاز در انبار محصول نیمه ساخته، با ارتباط دهی سریال محصول به پارتی مواد تحویل داده شده برای تولید آن سری ساخت، شناسنامه کاملی از محصولات که شامل اطلاعات ریز مواد یا قطعات بکار رفته در تولید آن می باشد، بدست خواد آمد. در ضمن در مراحل مختلف تولید نیز با استفاده از تجهیزات پرتابل قرائت بارکد می توان سایر اطلاعات مورد نیاز جهت تکمیل فرایند ردیابی را جمع آوری و به پایگاه داده منتقل نمود. بدین ترتیب مواد از لحظه ورود به کارخانه تا لحظه خروج بصورت محصول نهایی قابل ردیابی و کنترل خواهند بود بطوریکه امکان بازگشت به عقب در اطلاعات ثبت شده وجود داشته جستجو و رهگیری ایرادات و رفع مشکلات به سهولت قابل انجام خواهد بود. در این سیستم نیز امکانات اخذ انواع گزارشات مدیریتی و مانیتورینگ اطلاعات (درصوت ثبت بصورت آنلاین با استفاده از امکانات شبکه وایرلس) فراهم می باشد.

اول صفحه

مدیریت اموال و دارائی های ثابت مبتنی بر بارکد

عبارت است از سیستم اموالی که فرایند اموالگردانی آن بصورت غیر دستی و با استفاده از تجهیزات پرتابل جمع آوری داده (هند هلد) صورت می پذیرد. در این سیستم که کلیه اموال و دارائی های ثابت و نیز خود مراکز هزینه دارای پلاک بارکد هستند، مسئول اموالگردانی قبل از ورود به هر مرکز هزینه بارکد آنرا قرائت نموده، سپس شروع به اسکن تک تک اموال موجود در آن مرکز می نماید. دستگاه هندهلد با اسکن کردن بارکد هریک از اموال، مشخصات پلاک دارائی آنرا بر روی صفحه نمایش خود نشان داده اموالگردان را شرایط قبلی ثبت شده برای آن دارائی آگاه می سازد. سرعت و دقت در جمع آوری آمار اموال و دارائی ها و مغایرتهای احتمالی موجود از ویژگیهای خاص این سیستم به شمار می رود.

اول صفحه

کنتورخوانی بارکدی

راهکاری است که در آن کنتور مشترکین دارای پلاک بارکد بوده و عوامل کنتورخوان می توانند در مراجعه به محل مشترک مقدار کارکرد فعلی کنتور را پس از قرائت بارکد کنتور توسط دستگاه پرتابل جمع آوری داده (هند هلد) ثبت نمایند. امکان کنترل مقدار کارکرد ثبت شده با توجه به آمار قبلی ثبت شده برای هر مشترک، کنترل عملکرد عاملین کنتورخوان، کاهش خطا در ثبت اطلاعات و افزایش سرعت در جمع آوری داده های مصرف از جمله ویژگیهای این سیستم به شمار می رود.

اول صفحه

فروش گرم (پخش مویرگی)

در این سیستم یک دستگاه پرتابل جمع آوری داده (هند هلد) در اختیار هریک از عوامل پخش جهت ثبت داده های مربوط به عملیات پیش فروش یا فروش کالا بهنگام مراجعت به محل مشتریان قرار میگیرد. هریک از مشتریان دارای پلاک بارکدی هستند که قبلا در محلی از فروشگاه ایشان نصب گردیده است، عامل پخش در مراجعه به محل مشتری می بایست بارکد آن پلاک را قرائت و سایر اطلاعات مربوطه را با اسکن بارکد کالا یا از طریق صفحه کلید وارد دستگاه نماید. امکان مشخص نمودن مسیر فروش، همراه داشتن اطلاعات تکمیلی مشتریان، کاهش خطا در ثبت اطلاعات، افزایش سرعت در جمع آوری و انتقال داده ها به سیستم مرکزی و نیز کنترل عملکرد عاملین پخش (یا ویزیتورها) از جمله ویژگیهای عمده این سیستم به شمار می رود.

اول صفحه

مدیریت نقاط فروش

عبارت است از سیستم فروش مبتنی بر بارکد که در آن صورتحساب مشتریان با استفاده از قرائت بارکد کالاهای خریداری شده صادر و در سیستم ثبت می گردد. این سیستم ضمن مدیریت بهینه موجودی مراکز فروش و انبارهای آن، از امکانات صندوق، چاپ رسید مشتری، حسابداری فروش، اخذ گزارشات مختلف فروش و کنترل عملکرد اپراتورهای فروش نیز بهره مند می باشد.

اول صفحه

مدیریت خدمات پس از فروش

در این سیستم کلیه خدمات پس از فروش، پس از اسکن بارکد شماره سریال محصول و شناسایی آن در پایگاه داده سیستم به مشتریان ارائه گردیده، مجددا در پایگاه داده ثبت و به شناسنامه محصول اضافه میگردد. دسترسی به اطلاعات کامل محصول، کاهش خطا در ثبت اطلاعات، کنترل عملکرد مسئولین خدمات پس از فروش، اخذ گزارشات سریع از مشکلات و خرابی ها و ... از جمله ویژگی های بکارگیری این سیستم به شمار می رود.

اول صفحه

مدیریت درمان (ردیابی بیمار)

به هنگام بستری شدن بیماران در مراکر درمانی اتیکت بارکدی در قسمت پذیرش چاپ و بصورت مچ بند به مچ بیمار الصاق می گردد تا امکان شناسایی و ردیابی بیمار را در واحدهای مختلف درمانی فراهم سازد. بدین ترتیب کلیه خدمات درمانی قابل ارائه به بیمار پس از اسکن بارکد وی توسط تجهیزات پرتابل جمع آوری داده (هند هلد) ثبت و بصورت آنلاین از طریق شبکه بی سیم در پرونده الکترونیکی بیمار ذخیره می شود. پزشکان نیز می توانند با استفاده از همین تجهیزات پرتابل تشخیص پزشکی و تجویزهای دارویی برای بیمار را در سیستم ثبت و سایر خدماتی را که باید در اختیار بیمار قرار گیرد مدیریت و کنترل نمایند. افزایش دقت و سرعت در فرایندهای درمانی، دسترسی سریع به پرونده کامل بیمار، کنترل عملکرد مسئولین پزشکی، اخذ گزارشات مختلف مدیریتی، مانیتورینگ اطلاعات بصورت همزمان، بهبود خدمات و ... از جمله مزیتهای بکارگیری این سیستم در مراکز درمانی به شمار می رود. در این سیستم کلیه خدمات پس از فروش، پس از اسکن بارکد شماره سریال محصول و شناسایی آن در پایگاه داده سیستم به مشتریان ارائه گردیده، مجددا در پایگاه داده ثبت و به شناسنامه محصول اضافه میگردد. دسترسی به اطلاعات کامل محصول، کاهش خطا در ثبت اطلاعات، کنترل عملکرد مسئولین خدمات پس از فروش، اخذ گزارشات سریع از مشکلات و خرابی ها و ... از جمله ویژگی های بکارگیری این سیستم به شمار می رود.