جایگزینی گذرنامه‌های الکترونیک با بیومتریک

۲۰ دی ۱۳۹۲

 

رئیس پلیس مهاجرت و گذرنامه کشور از جایگزینی گذرنامه‌های الکترونیکی با بیومتریک در آینده نزدیک خبر داد و گفت: گذرنامه‌های فعلی نیز غیرقابل جعل هستند.

به گزارش فارس، سردار محمود صادقی رئیس پلیس مهاجرت و گذرنامه در اختتامیه سومین کارگاه عملیاتی مبارزه با قاچاق انسان اینترپل با بیان اینکه کشور ایران در خصوص مبارزه با قاچاق انسان و شبکه‌های این قاچاق گام‌های مؤثری برداشته است، گفت: برای نمونه ما توانستیم گذرنامه‌های الکترونیکی با ضریب امنیتی بالا را تولید کنیم.

وی تأکید کرد: اکنون هیچ مورد جعل گذرنامه در کشور ایران صورت نمی‌گیرد و به این ترتیب قاچاق انسان از طریق ایران به صفر رسیده است.

رئیس پلیس مهاجرت تأکید کرد: با اقدامات ایران باندهای قاچاق انسان دیگر نمی‌تواند کشور ایران را مبدأ قاچاق قرار دهند و به همین دلیل افراد را به صورت قانونی از کشور خارج و از طریق کشورهای ثالث انسان‌ها را قاچاق می‌کنند.

وی همچنین از تهیه گذرنامه بیومتریک خبر داد و گفت: این گذرنامه در آینده نزدیک جایگزین گذرنامه‌های الکترونیکی می‌شود.

سردار صادقی همچنین با بیان اینکه با دستور‌العمل شورای عالی امنیت ملی و توشیح مقام معظم رهبری خودروهایی که در کشور اقدام به قاچاق انسان می‌کنند به مدت 6 ماه تا  2 سال توقیف خواهند شد، گفت: نوار مرزی و محل‌های عبور و مرور اتباع را به پیشرفته‌ترین دستگاه‌ها مجهز کردیم تا برای عبور قاچاقی افراد سد محکمی ایجاد کنیم.